The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 18-22, 2022

January 16-19, 2019
Rabbit Results

Grand Champion of the Show-  Meg Kosub - Clemens 4-H
Reserve Grand Champion of the Show
Zachary Moore - Seguin 4-H


1.  Meg Kosub - Clemens 4-H

2.  Zachary Moore - Seguin 4-H

3.  Paige Harder - Navarro 4-H

4.  Haley Winchester - Seguin 4-H

5.  Haley Winchester - Seguin 4-H

6.  McKenzi Carley - Seguin FFA

7.  Lindsay Malik - Navarro 4-H

8.  Krystal Moczygemba - Navarro 4-H

9.  Tori Simpson-Wedgworth - Cibolo Creek FFA

10.  Mitchell Moczygemba - Navarro 4-H

11.  Remington Rehfeld - Navarro 4-H

12.  Collin Govett - Seguin 4-H

13.  Jonathan Obearle - Cibolo Creek FFA

14.  Kalin Skinner - Marion FFA

15.  Codi Harder - Navarro 4-H

16.  Jacob Letbetter - Cibolo Creek FFA

17.  Emily Kindt - Cibolo Creek FFA

18.  Jillian Mueller - Navarro 4-H

19.  Paige Harder - Navarro 4-H

20.  William Old - Navarro FFA

21.  Mason Kolbe - Seguin 4-H

22.  Keith Lowe - Cibolo Creek FFA

23.  Brooklyn Haecker - New Berlin 4-H

24.  Shannon Anderson - McQueeney 4-H

25.  Margaret Caddel - Seguin FFA

26.  Kayla Brown - Seguin FFA

27.  Cheyenne Sorrells - Cibolo Creek FFA

28.  Andrew Lockwood - Navarro Jr. FFA

29.  Kaitlyn Ploetz - Navarro 4-H

30.  Nicholas Fulbright - Cibolo Creek FFA

31.  Madeline Mueller - Navarro 4-H

32.  Amanda Malec - Cibolo Creek FFA

33.  Krystal Moczygemba - Navarro 4-H

34.  Lindsey Muenchow - Seguin FFA

35.  Cassie Kalina - Seguin FFA

36.  Cassidy Doege - New Berlin 4-H

37.  Madison Billings - New Berlin 4-H

38.  Jordan Herbold - New Berlin 4-H

39.  Wyatt Kunde - New Berlin 4-H

40.  Zachary Moore - Seguin 4-H

41.  Jacob Theiss - New Berlin 4-H

42.  Kendall Chambers - Navarro 4-H

43.  Brendon Burgess - Seguin FFA

44.  Madison Zurovec - McQueeney 4-H

45.  Jordan Herbold - New Berlin 4-H

46.  Ashley Littlefield - Seguin 4-H

47.  Zachary Littlefield - Seguin 4-H

48.  Erin Moore - Seguin FFA

49.  Reese Roberts - Navarro 4-H

50.  Madison VanBooven - Seguin FFA

51.  Jessica Pollentier - Cibolo Creek FFA

52.  Tiffany Bierstedt - Navarro 4-H

53.  Toryn Autry - Marion 4-H

54.  Cody Winkler - Cibolo Creek FFA

55.  Bradley Fransen - Seguin 4-H

56.  Victoria Hoormann - Cibolo Creek FFA

57.  Brittany Frost - Navarro FFA

58.  Shannon Anderson - McQueeney 4-H

59.  Kaycee Govett - Seguin 4-H

60.  Sydney Roberts - Navarro 4-H

61.  Krischelle Joyner - Navarro 4-H

62.  Kendrick Joyner - Navarro 4-H

63.  Brooklyn Haecker - New Berlin 4-H

64.  Emilie Weber - Seguin 4-H

65.  Mitchell Moczygemba - Navarro 4-H

Fryer Rabbit Show Results

Grand Champion - Brooke Kosub - Clemens 4H
Reserve Grand Champion - Wyatt Kunde - New Berlin 4H

1. Brooke Kosub - Clemens 4H
2. Wyatt Kunde - New Berlin 4H
3. Lauren Kirkland - Seguin FFA
4. Kaycee Govett - Seguin 4H
5. Mitchell Moczygemba - Navarro 4H
6. Krystal Moczygemba - Navarro 4H
7. Lauren Alexander - Seguin 4H
8. Kalin Skinner - Marion FFA
9. Jacob Ledbetter - Cibolo Creek FFA
10. Jordan McAnulty - McQueeney 4H
11. Carlton Joiner - Navarro 4H
12. Emilie Weber - Seguin 4H
13. Bailey McAnulty - McQueeney 4H
14. Haley Winchester - Seguin 4H
15. Travis Brothers - Seguin 4H
16. Cody Bowles - Seguin FFA
17. Brendon Burgess - Seguin FFA
18. Syndey Roberts - Navarro 4H
19. Reese Roberts - Navarro 4H